Te owoce pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie!

Te owoce pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie!

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy tryb życia wymaga spożywania zarówno warzyw, jak i owoców. Jednak pomimo tej wiedzy, niektórzy nadal się przed tym wzbraniają.

Warto jednak dowiedzieć się jakie konkretnie korzyści można zyskać dzięki tym roślinom, aby być świadomym tego, jak wiele potrafią zdziałać!

Owoce to nie tylko witaminy!

Istnieje tak dużo gatunków owoców, że nie sposób opisać ich magiczne właściwości w jednym artykule. Dlatego też w tym tekście przeczytasz o tych najbardziej niesamowitych.

  • banany – są niezwykle bogate w potas, co sprawia, że powinny być spożywane przez osoby zażywające leki moczopędne.
  • morele – słyną z bycia bardzo dobrym źródłem witaminy K i A. Dodatkowo mają bardzo dobry wpływ na układ pokarmowy, dzięki wysokiej zawartości błonnika oraz pektyn – pomogą na zgagę, zaparcia i niestrawność. Ponadto są bogate w beta-karoten, potas, fosfor, a także witaminy z grupy B. Ich spożywanie zalecane jest szczególnie osobom cierpiącym na anemię. Warto też pamiętać o niesamowicie smacznych i zdrowych morelach w wersji suszonej.
  • jabłka – dzięki dużej ilości błonnika rozpuszczalnego pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Zawarte w nich flawonoidy są szczególnie pomocne dla osób chorujących na nowotwory. Najwięcej zyskamy zjadając je wraz ze skórką.
  • wiśnie – chronią organizm przed wolnymi rodnikami, dzięki zawartości dużej ilości oksydantów. Pomagają obniżyć cholesterol LDL oraz poziom cukru we krwi. Korzystnie wpływają na produkcję krwinek czerwonych

Jak widać owoce oprócz wysokiej zawartości witamin zawierają również dużo niezbędnych dla człowieka mikroelementów. Dodatkowo posiadają one mało kalorii, jednocześnie nas sycąc, co sprawia, że dobrze sprawdzają się w profilaktyce otyłości.