Dieta dla „Boomera”

Dieta dla „Boomera”

Co jadłeś dziś rano? Czy masz dobrze zbilansowaną dietę, która jest pełna produktów pełnoziarnistych, orzechów, strączków, warzyw i owoców?
A może twoje śniadanie było filiżanką kawy i może bajglem, oczywiście z serkiem, który sera nie przypomina?

Jesteś tym co jesz.  Standardowa dieta standardowego polaka pozostawia wiele do życzenia.

W istocie,  bliżej nam do diety amerykańskiej. Dieta amerykańska to termin, który został ukuty, aby opisać nierozważną, tłustą, wysokoprzetworzoną i wysokosłodzoną dietę typu fast food, którą spożywa większość Amerykanów.  Nawet jeśli mieszkasz po drugiej stronie planety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie stosujesz diety bogatej w pokarmy ważne dla spowolnienia procesu starzenia, takie jak warzywa i owoce, a właśnie jesz tak, jak nasi amerykańscy koledzy, którzy raczej nie są wzorem do naśladowania.

W rzeczywistości pokarmy, które spożywasz, podlegające tego rodzaju diecie, odgrywają największą rolę w przedwczesnym zabiciu cię.  Jako tzw. Boomer (osoba urodzona w okresie pomiędzy 1946 a 1964) , być może nie masz już wielu lat do przeżycia, ale kluczowe jest zrozumienie, że im szybciej wprowadzisz zmiany w swoim życiu, tym więcej ci go zostanie.

A Twoja dieta jest idealnym miejscem do rozpoczęcia poważnych zmian.  Spójrz tylko, co to robi z tobą!

Jeśli masz większy brzuch, masz wysokie ryzyko zawału serca z powodu choroby serca.  Wystarczy kilka dodatkowych kilogramów.

Jeśli spożywasz dietę bogatą w sól, niszczysz swoje nerki, a także niektóre inne narządy w twoim ciele.

Jeśli jesz tłuste potrawy, zabijasz swoje serce, dusząc je pod warstwami cholesterolu.

Jaką dietę powinienem przestrzegać?

Jeśli to wszystko przeraża Cię, a powinno, możesz rozważyć dietę.  Tak, dieta brzmi jak dobry pomysł, ale problem z nimi polega na tym, że ostatecznie niemożliwe jest pozostanie na tej diecie przez całe życie.  Prowadzi to do tego, że możesz nie podążać za nim przez długi czas, przez co praktycznie żadna z ważnych korzyści nie pojawi się w tobie.  Nie tego chcesz.

Diety, które przechodzą z jednej skrajności w drugą, są wszędzie, gdzie spojrzysz.  Ci, którzy stoją w obliczu diety bogatej w białko, nadal narażają swoje serce na ryzyko z powodu podwyższonego tam cholesterolu.  Ci, którzy stosują dietę niskotłuszczową, postępują odwrotnie.  Nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości białka do budowy masy mięśniowej, co w rzeczywistości pomaga szybciej spalać tłuszcz.

Ponieważ diety są tak ekstremalne, rzadko działają dla osób, które borykają się z takimi warunkami.

Ale nie musisz stawiać czoła tym problemom, aby móc uzyskać korzyści, których potrzebujesz.  W rzeczywistości najbardziej podstawowa dieta jest jedną z najlepszych do przestrzegania dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wprowadź idealną dietę Baby Boomera

Teraz, zamiast myśleć o tym jako o diecie, pomyśl o tym jako o lepszym sposobie odżywiania.  Nie jest to coś, z czego kiedykolwiek odejdziesz i nie jest to coś, co powinieneś odrzucić.  Jest to sposób na życie i chociaż z pewnych rzeczy będziesz musiał zrezygnować, nadal jest to jedna z najłatwiejszych do przestrzegania diet.

W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się zjeść coś, czego nie powinieneś, jeśli po prostu wrócisz do dobrego jedzenia, nadal będzie dobrze.  Chodzi o kontrolowanie ilości złych rzeczy, które przyjmujesz i upewnianie się, że dobre rzeczy pojawiają się częściej niż cokolwiek innego.

Oto, co powinieneś robić.  Podziel jedzenie, które jesz, na wykres kołowy.  65- 70% tego, co jesz, powinno stanowić dobre węglowodany.  Kolejne 15 do 20 procent spożywanych pokarmów powinno stanowić chude białka.  Ostatnie 15 procent powinno zostać przeznaczone na tłuszcze- głównie te roślinne

Ten sposób jedzenia jest przyjemny i łatwy do naśladowania.  Oto kilka bardziej szczegółowych punktów, które powinieneś uwzględnić w swoim planie żywieniowym.

1. Węglowodany, które spożywasz, powinny składać się głównie z owoców i warzyw i roślin strączkowych, oraz pełnego ziarna.
2. Białka, które jesz, powinny pochodzić z fasoli, tofu i innych rodzajów źródeł roślinnych.  
3. W przypadku tłuszczów, chcesz uzyskać to z dobrych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek i orzechy, zamiast tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.  W tej sekcji poszukaj tłuszczów wielo- i jednonasyconych.

Otóż ​​to.  Wybierasz żywność i tak długo, jak pasuje ona do tego schematu diety, wiesz, że pracujesz nad stworzeniem zdrowej i przeciwstarzeniowej diety, która będzie napędzać Cię do zdrowia i dobrego samopoczucia.

To, kiedy jesz ma znaczenie

Należy wspomnieć, że nie należy też zasiadać do dużego posiłku.  Zamiast tego powinieneś jeść cztery, pięć, a nawet sześć mniejszych posiłków dziennie.

Jedną z najważniejszych rzeczy, z którymi musisz „przezwyciężyć”, jeśli chodzi o część swojego życia związaną z jedzeniem, jest to, że jedzenie nie musi być w centrum uwagi.  Musisz odłączyć uczucie potrzeby jedzenia, aby poczuć się komfortowo i zrelaksowany.  Nauczenie się tego będzie wymaganiem, ponieważ musisz oderwać się od mentalności siadania do dużego posiłku.

Jeśli masz problemy z przechodzeniem od czterech do sześciu małych posiłków dziennie, spróbuj dodać owoce do środkowych okresów.  Może to pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi i poprawić samopoczucie.

Cukier 

Jedną z kluczowych metod poprawy swojego życia na przyszłość jest spojrzenie na cukry.  Za wszelką cenę należy unikać cukru rafinowanego.  Dlaczego cukier jest dla ciebie taki zły?  Kiedy spożywasz cukry, zwiększasz produkcję przez organizm substancji zwanej kortyzolem.  Jest to hormon, który faktycznie przyspiesza proces starzenia i może prowadzić do szybszego starzenia się.

Teraz, aby usunąć niezdrowe jedzenie z organizmu, powinieneś zacząć od słodyczy.  Nie chcesz nadmiernie jeść żywności, takiej jak niezdrowe jedzenie.  Chcesz również wyeliminować napoje gazowane, które pijesz, ponieważ to również może dodać do diety rafinowany cukier, którego po prostu nie powinieneś mieć.

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, szukaj zdrowych, całych owoców.  Niski poziom cukru jest lepszy, ale żadne produkty zawierające cukier nie są dla Ciebie jeszcze lepsze.

Twoja idealna waga wyżu demograficznego

Jedną z głównych różnic w stosunku do większości innych diet i planów odchudzania jest to, że w przypadku diety wyżu demograficznego musisz wprowadzić dietę, która pozwoli ci schudnąć. Powinieneś ważyć około pięć do dziesięciu procent mniej niż powiedziano ci, że jest to idealna waga.  Nie oznacza to, że powinieneś się głodzić, ale zrzucenie tych dodatkowych kilogramów zachęci twoje ciało do wielu korzyści.

Oto sposób na rozwiązanie tego problemu, który może być dla Ciebie przewodnikiem.

Kobiety: waga, którą chcesz przestrzegać, powinna wynosić 100 funtów na pierwsze pięć stóp wzrostu. Następnie dodaj pięć funtów za każdy cal wyższy.

Mężczyźni: waga, którą chcesz zachować, powinna wynosić 106 funtów na pierwsze pięć stóp, na których jesteś wysoki, a następnie dodatkowe sześć funtów na każdy cal po tym punkcie wzrostu.

Martwisz się, że nie możesz stosować tego rodzaju diety?  Czy uważasz, że może to być zbyt restrykcyjne z Twojej strony?  Pamiętaj, że chociaż ten styl życia jest czymś, za czym powinieneś podążać, nie oznacza to, że należy go ściśle przestrzegać bez wahania.

Jeśli są twoje urodziny, na pewno chcesz kawałek ciasta.  Zjedzenie małego kawałka ciasta nie zaszkodzi, jeśli później wrócisz do zdrowej diety Baby Boomer.  Jeśli masz słodki ząb, zaspokój go kawałkiem owocu zamiast cukierka.

Jak wspomnieliśmy, nie ma ważniejszego aspektu Twojego życia niż poprawa kondycji fizycznej.  Jak zobaczysz w następnym rozdziale, ważne jest również włączenie zdrowego schematu ćwiczeń.  To w połączeniu ze zdrową dietą zapewni Ci optymalne zdrowie i dobre samopoczucie przez wiele lat.

Niezbędne jest wprowadzenie tych zmian w diecie, aby organizm nie przyjmował niewłaściwych rzeczy. Przekonasz się, że jeśli dostosujesz swoją dietę do tego typu planu, szybko zaczniesz czuć się dobrze.