Przepyszne i zdrowe diety z różnych stron świata

Przepyszne i zdrowe diety z różnych stron świata

Wbrew pozorom skuteczna dieta nie musi być monotonna i nijaka. W dobie łatwego dostępu do produktów z całego świata można postawić na nieszablonowe, a zarazem zdrowe jadłospisy pochodzące z różnych regionów nasze globu.

Przedstawiamy kilka ciekawych egzotycznych diet.

Dieta śródziemnomorska

Dieta stosowana przez mieszkańców krajów śródziemnomorskich ma niezwykle pozytywny wpływ na stan ich zdrowia. Wydłuża długość życia i redukuje ryzyko występowania poważnych chorób serca. Opiera się na spożyciu dużej ilości ryb morskich oraz owoców morze, które cechują się wysoką zawartością białka oraz zdrowych kwasów tłuszczowych.

W diecie śródziemnomorskiej nie brakuje warzyw i owoców, w których składzie znajdują się duże ilości witamin i cennych minerałów. Ponadto jej ważnym elementem są pełnoziarniste produkty zbożowe. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat diety śródziemnomorskiej.

Dieta afrykańska

Dieta oparta na zwyczajach żywieniowych rodem z Czarnego Lądu to nowość polecana przez wielu specjalistów od żywienia. Jej podstawę stanowi kuskus zawierający węglowodany i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Można go łączyć z wieloma dodatkami, które sprawiają, że tego rodzaju jadłospis nie wieje nudą. Mogą to być takie produkty jak warzywa, chude mięso, ryby, daktyle oraz rodzynki. Dieta afrykańska zawiera masę przepisów uwzględniających pomocną w odchudzania papryczkę chilli.

Dieta japońska

Dieta rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni wymaga spożywania dużej ilości ryb oraz ryżu. Takie połączenie jest niezwykle korzystne dla naszego organizmu, czego dowodem są statystki dotyczące średniej długości życia Japończyków.

Kuchnia z tego kraju zakłada jak najmniejszą ingerencje w przetwarzane produkty. Z tego powodu zawiera dużą ilość sfermentowanych, półsurowych, a nawet surowych potraw.