Jakie są rodzaje tabletek na odchudzanie? Czy są skuteczne i zdrowe?
Jedną z chorób cywilizacyjnych naszych czasów jest otyłość.
Nie dość że sama jest stanem chorobowym, prowadzi do szeregu powikłań jak problemy z układem krążenia czy kostnym. Dlatego tak ważne jest dążenie do prawidłowej masy ciała.
Tabletki na odchudzanie – to warto wiedzieć
Powszechnie wiadomo, że leczenie otyłości powinno być zapoczątkowane poprzez zmianę nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego życia. Kolejnym etapem radzenia sobie z problemem mogą być medykamenty, w tym tabletki na odchudzanie.
Rodzaje tabletek na odchudzanie
Tabletki na odchudzanie mają na celu wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej. Można je podzielić na dwie grupy:
- tabletki mające na celu zahamowanie uczucia głodu;
- tabletki ułatwiające spalanie tkanki tłuszczowej.
Przynależność do danej grupy zależy od tego, jakie związki znajdują się w składzie tabletki. Tabletki, których działanie hamuje uczucie głodu, działają poprzez pęcznienie wskutek wchłaniania wody w żołądku, skutkiem czego do mózgu dociera informacja, że jest on pełen.
Ten rodzaj tabletek zawiera takie substancje jak kofeina, guarana, ananas czy ocet jabłkowy. Tabletki redukujące tkankę tłuszczową wspomagają transport tłuszczu do mitochondriów komórkowych, gdzie ulegają przemianie w energię. W ich składzie znaleźć można kofeinę, kwas linolowy czy L-karnitynę.
Wejdź na portal kaloria.pl i przeczytaj więcej o zdrowym odchudzaniu się.
Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?
Skuteczność działania tabletek zależy od tego, jakie związki zawierają, i czy odchudzanie oprócz przyjmowania tabletek opiera się jeszcze na zmianie diety i zwiększeniu ruchu i aktywności. Część tabletek zawierających substancje ułatwiające spalanie tkanki tłuszczowej, mogą działać dopiero przy zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego ważne jest podejście do tematu całościowo i stosowanie się do wskazówek producentów i specjalistów.